Daudzi cilvēki sajauc ūdensnecaurlaidīgus audumus ar ūdeni atgrūdošiem audumiem. Patiesībā tie ir ļoti atšķirīgi pēc būtības. Vai zināt, kādus audumus izmanto jakām un lietusmēteļiem? Es uzskatu, ka pēc raksta izlasīšanas jūs atšķirsit šos divus audumus.
Ūdensnecaurlaidīgā auduma būtība ir tāda, ka hidrofobais savienojums tiek nogulsnēts uz šķiedras virsmas. Auduma virspusē būs daudz tukšumu, bet cauri var iziet tikai ūdens un gaiss, savukārt pilienveida šķidrums nevar iziet cauri, bet īstu hidroizolāciju tas nesasniedz. , tas joprojām iekļūs drēbēs pēc ilga laika. Tas arī ir galvenais pamats ūdensizturīgu audumu atšķiršanai no ūdeni atgrūdošiem audumiem.
Pretšļakatu princips ir piestiprināt hidrofobā ķīmiskā materiāla slāni uz auduma virsmas, lai auduma virsmas spriegums būtu mazāks par ūdens kohēziju, un ūdens pilieni izplatīsies, saskaroties ar auduma virsmu, nevis. iekļūstot tajā, tādēļ, ja šis struktūras slānis ir bojāts, audums tiks bojāts. Ūdensnecaurlaidīgā funkcija tiks zaudēta, jo ūdensnecaurlaidīgā auduma ūdensizturīgā funkcija laika gaitā vājināsies, līdz tā pazudīs.
Ūdensnecaurlaidīgs audums ir jāpievieno gumijas zoles slānis (ūdensizturīgs pārklājums) auduma apakšā. Šis ūdensizturīgais pārklājums parasti ir izgatavots no kapsulas šķiedras vai silicīda, kas var padarīt audumu, kas pats par sevi nav ūdensizturīgs.
Rezumējot, ūdensnecaurlaidīgajiem audumiem nav ilgstošas ūdensnecaurlaidības, un ilgtermiņa ūdensnecaurlaidīgie audumi un to ražošanas principi arī atšķiras, pirmais princips ir saistīts ar auduma spriedzes kohēziju nekā ūdens, bet otrais. ir tieši pievienot slāni. Ūdensnecaurlaidīgs pārklājums, vēlāk tos var atšķirt pēc šiem diviem punktiem.